Product Details
Welcome to Home Life Comforts where you can illuminate your space with the MARPOU LED Floor Lamp, designed for living rooms, bedrooms, offices, or reading corners. Its adjustable stand allows you to direct light exactly where you need it, while the dimmable LED feature lets you create the perfect ambiance for work, reading, or relaxation. Sleek and modern, this indoor standing lamp combines functionality with stylish décor, making it a versatile addition to any room.
Additional information
| Weight | 4.930 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 43 × 12 cm |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | Assembly |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Power Source | AC |
| High-concerned chemical | None |
| Features | Long arm floor lamp |
| Wattage | 11-15W |
| Item Type | Floor Lamps |
| Warranty | 1 year |
| Number of light sources | > 20 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Is Dimmable | Yes |
| Material | Metal |
| Switch Type | BUTTON SWITCH |
| Shade Direction | Down |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Certification | CE, ce |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Application | Study |
| Base Type | Wedge |
| Choice | yes |












Reviews