Product Details
Welcome to Home Life Comforts where you can bring warmth and comfort with this Luxury High Rebound White Sofa Cushion Pillow insert designed to deliver both comfort and lasting structure. Filled with high-resilience fiber, it quickly rebounds after pressure, keeping your cushions looking full, fluffy, and well-shaped over time.
Additional information
| Weight | 0.346 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 12 × 11 cm |
| Thread Count | 200 TC |
| Filling | 100% Polyester |
| Material | 100% Polyester |
| High-concerned chemical | None |
| Fabric Count | 40 |
| Shape | Square |
| Use | Decorative, BODY, Travel, Bedding |
| Part | Back |
| Weight | 0-0.5 kg |
| Pattern Type | Solid |
| Grade | Grade A |
| Choice | yes |












Reviews